top of page

תנועה בטוחה" לנשים"

להשתמש במה שחזק בגוף ובאופי, כדי להתמודד עם איומים יומיומיים בחיים של נשים

"לעצור את הסרט" של אלימות כלפי נשים

כשאמרו "אלימות כלפי נשים" בעבר, חשבו על אלימות פיזית או מינית. כיום, אנחנו כבר יודעות שזה הרבה יותר מזה. אלימות מגדרית כוללת הטרדות מיניות, חיזור טורדני, אלימות רגשית וכלכלית, מגע לא רצוי, מצבים חוצי גבולות למול גברים ומכרים.

 

כל המצבים האלו אינם "תמונת סטילס", של אגרוף או של צעקה. הם סרטי וידיאו, עם התחלה, אמצע וסוף, מצבים שמסלימים בהדרגה. הם יתחילו לפעמים עם מבט, התקרבות, שאלות, אמירות, מחמאות, אולי נסיון למגע מלטף או תמים, ומשם יתפתחו לרגעי אלימות יותר בוטה.

המטרה של התכניות שלנו היא לתרגל כישורים פשוטים ויעילים כדי לעצור את הסרט של מגוון סוגי איומים וסכנות, לגוף ולנפש, שנשים חוות ביומיום.

התרגול כולל טכניקות של הגנה עצמית משחררת לנשים: נוכחות, זיהוי סימני אזהרה, תקשורת "עוצרת" סרט, בריחה, בקשת עזרה, הגנה עצמית פיזית, שיתוף וקבלת תמיכה, הרגעה עצמית.

שיטת תרגול שהופכת תיאוריה לפעולה בזמן אמת

 

למה זה עובד? כי אצלנו התרגול נעשה במסגרת סימולציות של מצבים מהמציאות. תרגול בסימולציות מתרגם את ה"תיאוריה" של התמודדות עם הטרדות מגדריות לתגובה בזמן אמת. הגוף לומד לקפוא פחות ולפעול מהר יותר, גם במצבים מלחיצים ולא נעימים.

 

כשהמדריכה לידך כמאמנת אישית, תתאמני מול מדריך עם ציוד מגן המסוגל לספוג מכות במלוא הכוח ומייצר דמויות מהחיים בישראל: זרים ומכרים המבצעים תקיפות, הטרדות וחציית גבולות ברמה מילולית, פיזית ורגשית.

המדריך מגיב בזמן אמת לפי הטכניקות והמיומנויות שתפעילי. השיטה (שיובאה מארה"ב) נחקרה למעלה מ-4 עשורים, נמדדה בהשוואה לשיעורים דומים (עם מדריכ/ה בודד/ת וללא סימולציות) ונמצאה כאפקטיבית ביותר. היא נחשבת כיום לשיטה היעילה ביותר להגנה עצמית ולבטיחות אישית ועוזרת ללמוד מהר יותר, לאמן את הגוף להגיב יותר ולקפוא פחות, לגלות חוזקות אישיות ולפתח מערכת יחסים כנה עם היכולות שלך.​

מתודת ההוראה מבטיחה תהליך הדרגתי, מותאם ובטוח. הלמידה נעשית בצורה רגישה, מחזקת ותומכת, ותוך הענקת מקום לקצב, לצרכים, ולגבולות של כל מתרגלת.

המטרה? לעזור לכל אישה להתחבר לכוחות האינדיבידואלים שלה ולהשתמש בהם.

עם רקע במחקר, טיפול, חינוך ואמנויות הלחימה, וניסיון של למעלה מעשור, המומחיות שלנו ב"תנועה בטוחה: נפש שקטה בגוף מוגן" היא לעזור לכל אחת ללמוד כיצד "לעצור את הסרט" כמה שיותר מוקדם. 

אישה בחצר מוארת מפנה את פניה לאור מלאה בהנאה, חופש וביטחוןבטוחה

מה עכשיו? תוכלי לפגוש אותנו בכמה דרכים:

לקרוא: ממש עכשיו, מול המסך, את יכולה לקרוא על סדנת הנשים המלאההגנה עצמית משחררת, על אפקטיביות התרגול, על הצוות שלנו, ואת הפרסומים שלנו

להכיר: יחד עם חברות, קולגות, שכנות או בנות משפחה, תוכלי להכיר אותנו בהרצאה חווייתית און ליין, בסלון או באולם. נזהה יחד "סרטי אלימות" מהחיים שלכן, נלמד על הדינמיקה שלהם, ועל דרכים שונות לעצירתם. נשאל גם כיצד תרבות, חינוך ופסיכולוגיה משפיעים על התגובות שלנו ביומיום.

להתנסות: בסדנת יום לקבוצות, נתרגל מספר כלים של "הגנה עצמית משחררת", למול 2-3 מצבי איום מהיומיום של נשים. בחוויה קבוצתית, תוכלי להתנסות בשיטת התרגול המיוחדת שלנו, ולראות איך זה מרגיש לך.

ללמוד: תוכלי להירשם לאחת מהסדנאות המלאות שלנו לנשים, ו/או לארגן קבוצה משלך. בסדנא תמצאי את ארגז הכלים המלא:

טכניקות להתמודדות עם שמונה סוגי התקיפה הפיזית והמינית הנפוצות ביותר כלפי נשים; כישורים לעצירת ארבעת סוגי האיומים וההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים במרחב הציבורי; מיומנויות תגובה לארבעת סוגי ההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים מצד מכרים; כלים להרגעה עצמית בזמני לחץ ואיום; סכמה לקביעת רמת סיכון; מודל "תקשורת בטוחה"; יצירת מערכות תומכות; ערכת תרגול לבית; חברות בקבוצה און ליין להמשך תרגול משותף 

Participants share what they recieved fr

אחרי הסדנא

משתתפות ב- 40 שנות מחקר וב- 10 שנות הפעילות שלנו דיווחו על עלייה בערך עצמי, ביטחון עצמי, דימוי גוף חיובי ואמונה ביכולת עצמית. זאת בעקבות חיבור לכוחות הקול, הגוף והנפש ותחושת כשירות לפעולה במצבים שקודם אופיינו בתחושת אי אונים. הן מספרות לנו שהכלים איפשרו להן להתחתן, להתגרש, לטייל, לפתוח עסק, להגשים חלומות, לחזור ללימודים, ועוד ועוד.

bottom of page