top of page

"מה שבטוח" לנשים בעבודה

להשתמש במה שחזק בגוף ובאופי, כדי להתמודד עם איומים יומיומיים בחיי העבודה של נשים

"לעצור את הסרט" של אלימות כלפי נשים בעבודה

עבור הרבה נשים מקום העבודה הוא גם שוחק ופוגעני. הכותרת "הטרדה מינית" הופכת ללא מספיקה למול מגוון מצבי הסקסיזם, חציית הגבולות, הצעות מגונות, חיזור טורדני, השתקות והקטנות שנשים חוות בעבודה.  

המצבים האלו אינם "תמונת סטילס", של דלת משרד שנסגרת או של מגע תמים לכאורה. הם סרטי וידיאו, עם התחלה, אמצע וסוף, מצבים שמסלימים בהדרגה. הם יתחילו לפעמים עם מבט, התקרבות, שאלות, אמירות, מחמאות, אולי נסיון למגע מלטף או תמים, ומשם יכולים להתפתח גם לרגעי אלימות יותר בוטה.

המטרה של התכניות שלנו היא לתרגל כישורים פשוטים ויעילים כדי "לעצור את הסרט" של מגוון סוגי איומים וסכנות, לגוף ולנפש, שנשים חוות ביומיום המקצועי.

התרגול לנשים בעבודה כולל טכניקות של הגנה עצמית משחררת לנשים ונתאים טכניקות אלו למצבים מהיומיום המקצועי של המשתתפות ונעסוק גם במחירים וברווחים של השמעת קול ועצירת איומים במקום העבודה, וכיצד להתמודד איתם.

female-850599_1280.jpg

שיטת תרגול שהופכת תיאוריה לפעולה בזמן אמת

 

למה זה עובד? כי אצלנו התרגול נעשה במסגרת סימולציות של מצבים מהמציאות. תרגול בסימולציות מתרגם את ה"תיאוריה" של התמודדות עם הטרדות מגדריות לתגובה בזמן אמת. הגוף לומד לקפוא פחות ולפעול מהר יותר, גם במצבים מלחיצים ולא נעימים.

אצלנו אין הרצאה או לומדה, מהסוג שקל לשכוח. התרגול הפיזי דורש מאיתנו ומאפשר לנו לנכוח בצורה חדשה במצבים היומיום הנפוצים במקום העבודה שלנו.

 

כשהמדריכה לידך כמאמנת אישית, תתאמני מול מדריך עם ציוד מגן המסוגל לספוג מכות במלוא הכוח ומייצר דמויות מחיי העבודה שלך בישראל. המדריך מגיב בזמן אמת לפי הטכניקות והמיומנויות שתפעילי. 


השיטה נחשבת כיום ליעילה ביותר להגנה עצמית, עצירת הטרדות ושמירה על בטיחות אישית ועוזרת ללמוד מהר יותר, לאמן את הגוף להגיב יותר ולקפוא פחות, לגלות חוזקות אישיות ולפתח מערכת יחסים כנה עם היכולות שלך.​

 

מתודת ההוראה מבטיחה תהליך הדרגתי, מותאם ובטוח. הלמידה נעשית בצורה רגישה, מחזקת ותומכת, ותוך הענקת מקום לקצב, לצרכים, ולגבולות של כל מתרגלת. המטרה? לעזור לכל אישה להתחבר לכוחות האינדיבידואלים שלה ולהשתמש בהם.

עם רקע במחקר, טיפול, חינוך ואמנויות הלחימה, וניסיון של למעלה מעשור, המומחיות שלנו ב"תנועה בטוחה: נפש שקטה בגוף מוגן" היא לעזור לכל אחת ללמוד כיצד "לעצור את הסרט" כמה שיותר מוקדם. 

מה עכשיו? תוכלי לפגוש אותנו בכמה דרכים:

מנהלות משאבי אנוש: המקום שלכן הוא איתנו

במקומות עבודה המעוניינים בכך, אפשר לתרגל טכניקות הגנה עצמית משחררת לצוותים, המאפשרות לגברים ולנשים במקום העבודה למפות מצבים פוגעניים, לתרגל טכניקות לשינוי הסיטואציות, ולהיערך כצוות למען עתיד שונה ומכבד יותר. 

סדנאות אלו מתאימות לארגון בו יש רצון לספק לנשים ו/או לכלל הצוות טכניקות לשמירה על סביבת עבודה מכבדת.

מלבד תרגול טכניקות לתקשורת בטוחה ומכבדת, בסוף הסדנא תוכלו לקבל דו"ח על מצבי האיום הנפוצים בארגון, וגם עם גורמי הביטחון והבטיחות בו.

 

 

לקרוא: ממש עכשיו, מול המסך, את יכולה לקרוא על הגנה עצמית משחררת, על אפקטיביות התרגול, על הצוות שלנו, ואת הפרסומים שלנו

להכיר: יחד עם חברות, קולגות, שכנות או בנות משפחה, תוכלי להכיר אותנו במפגש און ליין, בסלון או באולם. נתמקד במקצוע או במקום העבודה הספציפי שלכן, ונשקיע בזמן בזיהוי ומיפוי המצבים שמטרידים אתכן או מפריעים לכן כנשות מקצוע. נלמד על הדינאמיקה של המצבים, ונבין מה אפשרי יותר ופחות לעשות כדי לעצור אותם, מבלי לאבד את העבודה שלנו.  

להתנסות: בסדנת יום לקבוצות, נתרגל מספר כלים של "הגנה עצמית משחררת", למול 2-3 מצבי איום מהיומיום של נשים בכלל ובעבודה בפרט. בחוויה קבוצתית, תוכלי להתנסות בשיטת התרגול המיוחדת שלנו, ולראות איך זה מרגיש לך.

ללמוד: תוכלי להירשם לאחת מהסדנאות המלאות שלנו לנשים ולתרגל טכניקות שיועילו לך גם בחיים המקצועיים. תוכלי גם לארגן קבוצה משלך, ולהזמין אליה קולגות ונשים מתחום העיסוק שלך. ואם תרצי, יש אפשרות להזמין או לארגן סדנא במקום העבודה שלך - לנשות הארגון, וגם לגברים.

הסדנאות המלאות כוללות תרגול של כל טכניקות ההגנה העצמית המשחררת שלנו: 

נוכחות, זיהוי סימני אזהרה, סכמת "תקשורת בטוחה" לעצירת הסרטים, מודל "בריחה מטעינה", בקשת עזרה, הגנה עצמית פיזית, שיתוף וקבלת תמיכה, הרגעה עצמית בזמני לחץ ואיום.

singer-1545903__480.jpg

למי זה מתאים?

​הסדנא תתאים לך במיוחד אם את עובדת באחד או יותר מהתחומים הבאים:

הדרכת כושר ויוגה, טיפול בעיסוי או שיאצו – תחומים המערבים מגע ולקוחות שחוצים גבולות מקצועיים

בסביבת עבודה גברית – למי שחווה תופעות של סקסיזם, מגע לא רצוי ואמירות מיניות, או למי שמרגישה מושתקת, מוקטנת, או מוקנטת כאישה

 

בסביבת עבודה חוצת גבולות ו/או מתעמרת – למי שעובדת עם נשים ו/או גברים ומרגישה שמופעלים עליה מניפולציות, הקטנות, השתקות, חציית גבולות, והיעדר הקשבה

כעצמאית למול לקוחות גברים – למי שפרנסתה תלויה בלקוחות שחוצים גבולות אישיים

 

בתחום בו יש הטרדות, שעדיין לא מדוברות בפומבי - כמה מהדוגמאות האחרונות כוללות סטנדאפיסטיות, שחקניות, דיילות, מתמחות וכו'

bottom of page