משפחה בטוחה

למשפחות שרוצות ללמוד ולתרגל כישורים ושפה לבטיחות אישית ומשפחתית לאורך מסלול החיים

לפעמים מרגיש לנו שההתמודדות עם איומים מילוליים, רגשיים וגופניים היא פשוט גדולה עלינו. במיוחד כשמדובר בבטיחות של המשפחה שלנו.

 

אבל: בעזרת הכלים המתאימים, המשפחה שלנו יכולה להפוך לחזקה וחסינה יותר. סדנת "משפחה בטוחה" נועדה לעזור למשפחה להתחיל שיחה על בטיחות וביטחון, שתלווה אותה לאורך מסלול החיים המשפחתי.

רוב המשפחות מכירות את עקרונות הבטיחות הבסיסיים. עם זאת, רוב המבוגרים והצעירים לא למדו כיצד להגיב בצורה הולמת ברגעי אמת של פחד או איום. סדנת "משפחה בטוחה" עוזרת בכך בכמה דרכים:

שיפור דרכי תקשורת: ערוצים פתוחים לדיאלוג סביב בטיחות וגבולות אישיים. תחילתה של שיחה ארוכת שנים על מהי בטיחות לכל יחיד/ה במשפחה ולמשפחה כיחידה.

פיחות בחרדה ובלחץ: הסיוט ההורי האולטימטיבי הוא אלימות כלפי הילדים, והסטטיסטיקות לא עוזרות להרגיע את המצב. תכנון של אסטרטגיה משפחתית לתגובה לאיומים אמיתיים עוזרת להרגיע חרדות מנדנדות ולהעניק דרכי התמודדות עם איומים מדאיגים. 

עלייה בביטחון עצמי: הצעירים מרגישים טוב יותר כשהם יודעים שאפשר לדבר עם המבוגרים על הדאגות שלהם, הם מרגישים פחות לבד ויותר חלק מרשת שלמה שמוכנה לשמור על בטיחות. הם יודעים מה לעשות אם הם מוצאים עצמם במצב מאיים, עוין, מטריד או לא נעים.  

אסטרטגיות חדשות להתמודדות עם בריונות: הצעירים ילמדו להגיב לבריונות, אם היא מופנית כלפיהם או כלפי אחרים. המבוגרים ילמדו כיצד לתמוך בילדים המעורבים בהתנהגות בריונית.

איך זה עובד?

הסדנא מורכבת מ-5 מפגשים: חלקם משותפים למבוגרים ולצעירים, וחלקם נפרדים. במפגשים הנפרדים כל קבוצה לומדת חומרים ומיומנויות מותאמות גיל בידי צוות ההדרכה המיומן שלנו. במפגשים המשותפים, המשפחה מתאחדת ומשתתפת בסימולציות באמצעות הטכניקות המילוליות והפיזיות שנלמדו.

מה הצעירים לומדים?

ילדים וילדות לומדים ומתאמנים על טכניקות לבטיחות אישית בסימולציות של מקרים כמו לחץ חברתי, בריונות, שיחות ותשומת לב לא רצויה מצד זרים ומכרים, איום גופני או מיני, או במקרים של ניסיונות גרירה או חטיפה.

מה המבוגרים לומדים?

אסטרטגיות להגנה עצמית ומשפחתית ולתמיכה בצעירים. תוך השתתפות בסימולציות אינטראקטיביות, צוות ההדרכה יתרגל עם המבוגרים (הורים, סבים, מטפלים, וכו') מספר מיומנויות:

  - הרגעה עצמית וקרקוע במצבים מעוררי לחץ ואדרנלין, למשל כאשר הצעירים משתפים במידע מטריד ומלחיץ

 - כיצד לתת לצעירים את הבטחון שתעשו את כל שביכולתכם לשמור עליהם בטוחים

 - להקשיב לצעירים  ולדבר איתם, גם כשנושאי השיחה לא נוחים לנו 

 - אסטרטגיות מילוליות להצבת גבולות והברחת גורמים המאיימים על בטיחות המשפחה 

 - טכניקות פשוטות, בסיסיות ויעילות של הגנה עצמית גופנית כדי להגיב לגורמים המאיימים על בטיחות המשפחה

​אסטרטגיות הבטיחות

  • נחדד מודעות ונכיר רמות סכנה ואותות אזהרה

  •  נשתמש בקול כדי לגייס עזרה ולהגיד בקול רם מה כן ומה לא

  • נתרגל הגנה עצמית גופנית פשוטה ויעילה לחיי היום יום שתעזור לנו להילחם עבור החופש שלנו - טכניקות שמסייעות להכות, לנטרל ולברוח  

  • נלמד כלים שיעזרו לנו לבקש תמיכה מהמשפחה ומהסביבה

  • נגלה את החוזקות בנפש ובגוף שלנו ונשבור מחסומים פנימיים. זה אף פעם לא מוקדם מדי – או מאוחר מדי – כדי לגלות את הכוחות שלנו ושל המשפחה שלנו.

שיטת הלימוד

השיטה הייחודית "למידה מבוססת גוף" מאפשרת למידה ותרגול של מיומנויות חדשות בסימולציות של מקרים מציאותיים.

היתרון העיקרי של השיטה הוא שאנו לא רק מדברים על דברים – אלא חווים ועושים אותם במצב דמוי מציאות.

כל זה קורה בצורה בטוחה, חשאית, הדרגתית ומפוקחת. הסימולציות וההדרכה מותאמים לגיל ולמצב התפתחותי, ונחווים כחוויה משחקית, מחזקת ומהנה.

לצוות ההדרכה שלנו יש ניסיון של עשר שנים, וכולל גברים ונשים, רובם הורים בעצמם, עם ניסיון בתחומי חינוך, טיפול ועבודה עם ילדים.  

ליצירת קשר:             

safe.betach@gmail.com                   

972-505786600+

 

 

ירושלים: רחוב גלעדי 10, ירושלים     

תל אביב: שדרות ירושלים 46, תל אביב 

רחובות: רחוב היהלום 43, רחובות

כל הזכויות שמורות © תנועה בטוחה 2018-2021 

  • Facebook
  • Instagram