top of page

משפחה בטוחה

למשפחות שרוצות ללמוד ולתרגל כישורים ושפה לבטיחות אישית ומשפחתית לאורך מסלול החיים

mom-and-daughter-3923086_640.jpg

"לעצור את הסרט" של מצבי סיכון בקרב ילדים

כהורים, אנחנו מבלים הרבה זמן בשמירה על ביטחון הילדים והילדות שלנו: זהירות בדרכים, בטיחות בשמש, שיעורי שחייה. אבל כשמדובר בשמירה על בטיחות למול אלימות, בריונות והטרדות, לפעמים אנו מרגישים פחות מוכנים: איך לחשוב על המצבים? איך לדבר על זה עם הילדים? כיצד אפשר להתכונן?

המטרה של סדנת "משפחה בטוחה" היא לענות על השאלות האלו. ממש כמו קרם הגנה, גלגלי עזר ומצופים, הסדנא מספקת כלים שעוזרים לבני ובנות המשפחה להישאר בטוחים ובטוחות.  

בסדנא נתרגל כישורים פשוטים ויעילים שעוזרים לזהות ולעצור מגוון מצבי איום וסכנה, לגוף ולנפש, שילדים חשופים אליהם. זאת, תוך כדי התחשבות במצב ההתפתחותי והרגשי של הילדים, מבלי להפחיד אותם. 

בסדנת "משפחה בטוחה" הורים וילדים מלומדים ומתרגלים טכניקות של הגנה עצמית משחררת לילדים:

- חידוד מודעות והכרת סימני אזהרה 

- שימוש בקול לקריאה לעזרה וכדי לומר "כן" ו"לא" 

- הגנה עצמית גופנית פשוטה כדי לנטרל ולברוח 

- כלים לבקשת תמיכה מהמשפחה ומהסביבה 

- חיבור לכוחות וליכולות 

- טכניקות לניהול שיחות משפחתיות על מצבי סכנה ואיום

התרגול מאפשר לילדים לשמור על עצמם למול תשומת לב לא רצויה מצד זרים ומכרים, איום גופני או מיני.

זה עובד כי לילדים קל יותר ללמוד "אלף בית" של בטיחות, בדיוק כמו כל שפה אחרת. הם עוד לא מקטלגים את הנושא כמשהו להסתייג או לחשוש ממנו. וזה מצליח כי אצלנו לא רק הילדים, אלא המשפחה כולה, עוברים את התהליך. 

motherdaugther.jpg

שיטת תרגול שהופכת תיאוריה לפעולה בזמן אמת

למה זה עובד? כי אצלנו התרגול נעשה במסגרת סימולציות של מצבים מהמציאות. רוב המשפחות מכירות את עקרונות הבטיחות הבסיסיים. עם זאת, רוב המבוגרים והצעירים לא למדו כיצד להגיב בצורה הולמת ברגעי אמת של פחד או איום.

 

תרגול בסימולציות מתרגם את ה"תיאוריה" של חוקי בטיחות לתגובה בזמן אמת. הגוף לומד לקפוא פחות ולפעול מהר יותר, גם במצבים מלחיצים ולא נעימים. 

הסימולציות וההדרכה מותאמים לגיל ולמצב התפתחותי, ונחווים כחוויה משחקית, מחזקת ומהנה.

כל זה מתרחש בתהליך הדרגתי, מותאם ובטוח, בצורה רגישה, מחזקת ותומכת, ותוך הענקת מקום לקצב, לצרכים ולגבולות של כל ילד או ילד. 

 

נשמע הרבה? זה באמת לא מעט, אבל זה אפשרי. אנחנו שמחות להציע סדנא מוכחת מחקרית, שקיימת כבר 50 שנה בארצות הברית, ושעברה התאמה למציאות הישראלית. 

​לצוות ההדרכה שלנו יש ניסיון של עשר שנים, וכולל גברים ונשים, רובם הורים בעצמם, עם ניסיון בתחומי חינוך, טיפול ועבודה עם ילדים. 

מהי משפחה בטוחה?

כשילדים והורים לומדים, מתרגלים ומדברים יחד, המשפחה הופכת לחזקה וחסינה יותר. לכן, סדנת "משפחה בטוחה" עוזרת למשפחה כולה להתחיל שיחה על בטיחות וביטחון, שתלווה אותה לאורך מסלול החיים המשפחתי.

נעסוק בשיפור דרכי תקשורת משפחתיים סביב בטיחות וגבולות אישיים. נבנה רשתות תמיכה במשפחה. נתכנן אסטרטגיות משפחתיות לתגובה לאיומים אמיתיים. 

צעירים ומבוגרים - כולם ירגישו יותר בטוחים ורגועים, כי יידעו מה לעשות וכיצד להתמודד במצב מאיים, עוין, מטריד או לא נעים.  

מה עכשיו? אפשר לפגוש אותנו בכמה דרכים:

לקרוא: ממש עכשיו, מול המסך, אפשר לקרוא על הגנה עצמית משחררת, על אפקטיביות התרגול, על הצוות שלנו, ואת הפרסומים שלנו

להכיר: יחד עם הורים אחרים, תוכלי להכיר אותנו במפגש און ליין, בסלון או באולם. נדבר יחד על מהם "סרטי האלימות" בחיים של ילדים, על הדינאמיקות שלהם, ועל דרכים לעצירתם. נתמקד במיוחד בדרכים בהן משפחות יכולות לשלב "שפה של בטיחות" בחיי הבית, מגילאי גן ועד תיכון.

להתנסות: במפגש חד פעמי להורים, תוכלי לחוות חלק מהפעילויות שיעברו הילדים. כך תכירי את מתודת ההנחייה, את המשחקים הרלוונטיים, את הטכניקות הנלמדות. בעיקר תוכלי להרגיש כיצד ניתן לדבר על איומים, ועל בטיחות, בצורה שלא מאיימת על הילדים או מציפה אותם. 

ללמוד: ניתן להזמין סדנא מלאה לקבוצה של ילדים והורים, עד 10 משפחות בסדנא. הסדנאות מותאמות לילדים ולילדות בגילאי 6—10, וכוללות 5 מפגשים: מפגש ראשון של שעה וחצי להורים בלבד; 2 מפגשים נפרדים של שעה כל אחד לילדים בלבד; 2 מפגשים נפרדים של שעה וחצי להורים ולילדים. 

במפגשי הילדים יש תרגול של טכניקות בטיחות אישית בשיחות ולמול תשומת לב לא רצויה מצד זרים ומכרים, איום גופני או מיני, או במקרים של ניסיונות גרירה או חטיפה.

המבוגרים לומדים בעצמם טכניקות להגנה על הילדים, וגם דרכים לדבר עם הילדים על הנושאים, להעניק להם אישור ותמיכה להגן על עצמם, ולהרגיע ולקרקע עצמם בזמן עיסוק באיומים אליהם חשופים הילדים.

bottom of page