top of page

תנועה בטוחה" לנשים"

להשתמש במה שחזק בגוף ובאופי, כדי להתמודד עם איומים יומיומיים בחיים של נשים

מסיימות עם ספריי הפלפל אחת ולתמיד

שומרות על בטיחות אישית בעידן ה- MeToo#

safe.jpg

האם את רוצה...

 • ללכת ברחוב בערב בתחושה בטוחה?

 • לעשות משהו פיזי ולהוכיח לגוף שלך (ולעצמך) שאת סומכת עליו?

 • לדעת לעמוד על שלך ולהשמיע קול למול חיזור מטריד, מגע לא רצוי והטרדות?

 • לצאת וליהנות מטיולים, דייטים, מסיבות והזדמנויות מקצועיות ועדיין לדעת שהמרחב האישי שלך יהיה מוגן?

 • לתפוס מקום ולבטא צרכים, רצונות, וגבולות למול הקטנות, השתקות, מניפולציות, וחציית גבולות ביחסים אישיים ומקצועיים?

פעם חשבו שמצבים שמאיימים על נשים הם "תמונת סטילס", של אגרוף או של צעקה. אבל אנחנו יודעות שהם סרטי וידיאו, עם התחלה, אמצע וסוף, מסלימים בהדרגה. כוללים מבטים, התקרבות, שאלות, אמירות, מגע, חיזור מטריד, השתקות, ולפעמים גם תקיפה פיזית או מינית.

המטרה של התכניות שלנו היא לתרגל כישורים פשוטים ויעילים כדי לעצור את הסרט של מגוון סוגי איומים וסכנות, לגוף ולנפש, שנשים חוות ביומיום.

תוך שלושה שבועות תלמדי טכניקות "הגנה עצמית משחררת" שיעזרו לך "לעצור את הסרט" וליהנות מקול, מרחב ובטחון:

 • להשתמש בגוף שלך לזיהוי רמות שונות של סכנה

 • להילחם במלוא הכוח עם הגוף שלך למטרות להגנה עצמית פיזית במקרי תקיפה גופנית ומינית – טכניקות יעילות המותאמות ספציפית לגוף הנשי למול גוף גברי
 • לזהות קווים אדומים אישיים, לעמוד על שלך ולשמור עליהם  

 • להפעיל טכניקות שונות של תקשורת בטוחה והגנה עצמית מילולית, תוך שימוש בקול, מימיקה ושפת גוף

 • להגיב יותר ולקפוא פחות

 • להרגיע ולקרקע את עצמך כדי לאפשר פעולה במצבי איום ולחץ

 • לזהות את החוזקות האישיות בגוף ובפסיכולוגיה האישית שלך ולהשתמש בהם לטובתך

 • להבין דינאמיקות של אלימות, איומים והטרדות בין גברים לנשים, גברים לגברים, ונשים ונשים, ומהן נקודות התורפה בגוף ובפסיכולוגיה של מטרידים ותוקפים

משתתפות מספרות: 

 

Participants share what they recieved fr

משתתפות ב- 40 שנות מחקר וב- 10 שנות הפעילות שלנו דיווחו על עלייה בערך עצמי, ביטחון עצמי, דימוי גוף חיובי ואמונה ביכולת עצמית. זאת בעקבות חיבור לכוחות הקול, הגוף והנפש ותחושת כשירות לפעולה במצבים שקודם אופיינו בתחושת אי אונים. הן מספרות לנו שהכלים איפשרו להן להתחתן, להתגרש, לטייל, לפתוח עסק, להגשים חלומות, לחזור ללימודים, ועוד ועוד.

שיטה מיוחדת - "למידה מבוססת גוף":

 

למה זה עובד? כי אצלנו התרגול נעשה במסגרת סימולציות של מצבים מהמציאות. תרגול בסימולציות מתרגם את ה"תיאוריה" של התמודדות עם הטרדות מגדריות לתגובה בזמן אמת. הגוף לומד לקפוא פחות ולפעול מהר יותר, גם במצבים מלחיצים ולא נעימים.

תלמדי את הטכניקות הנלמדות תוך "למידה מבוססת גוף" - השתתפות בסימולציות של מצבים מציאותיים. כשהמדריכה לידך כמאמנת אישית, תתאמני מול מדריך עם ציוד מגן המסוגל לספוג מכות במלוא הכוח ומייצר דמויות ריאליטיות של זרים ומכרים המבצעים תקיפות, הטרדות וחציית גבולות ברמה מילולית, פיזית ורגשית.

המדריך מגיב בזמן אמת לפי הטכניקות והמיומנויות שתפעילי. השיטה (שיובאה מארה"ב) נחקרה למעלה מ-4 עשורים, נמדדה בהשוואה לשיעורים דומים (עם מדריכ/ה בודד/ת וללא סימולציות) ונמצאה כאפקטיבית ביותר. היא נחשבת כיום לשיטה היעילה ביותר להגנה עצמית ולבטיחות אישית ועוזרת ללמוד מהר יותר, לאמן את הגוף להגיב יותר ולקפוא פחות, לגלות חוזקות אישיות ולפתח מערכת יחסים כנה עם היכולות שלך.

מה עכשיו? תוכלי לפגוש אותנו בכמה דרכים:

לקרוא: ממש עכשיו, מול המסך, את יכולה לקרוא על הגנה עצמית משחררת, על אפקטיביות התרגול, על הצוות שלנו, ואת הפרסומים שלנו

להכיר: יחד עם חברות, קולגות, שכנות או בנות משפחה, תוכלי להכיר אותנו בהרצאה חווייתית און ליין, בסלון או באולם. נזהה יחד "סרטי אלימות" מהחיים שלכן, נלמד על הדינמיקה שלהם, ועל דרכים שונות לעצירתם. נשאל גם כיצד תרבות, חינוך ופסיכולוגיה משפיעים על התגובות שלנו ביומיום.

לטעום: בסדנת יום לקבוצות, נתרגל מספר כלים של "הגנה עצמית משחררת", למול 2-3 מצבי איום מהיומיום של נשים. בחוויה קבוצתית, תוכלי להתנסות בשיטת התרגול המיוחדת שלנו, ולראות איך זה מרגיש לך.

ללמוד: תוכלי להירשם לאחת מהסדנאות המלאות שלנו לנשים, ו/או לארגן קבוצה משלך. בסדנא תמצאי את ארגז הכלים המלא:

טכניקות להתמודדות עם שמונה סוגי התקיפה הפיזית והמינית הנפוצות ביותר כלפי נשים; כישורים לעצירת ארבעת סוגי האיומים וההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים במרחב הציבורי; מיומנויות תגובה לארבעת סוגי ההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים מצד מכרים; כלים להרגעה עצמית בזמני לחץ ואיום; סכמה לקביעת רמת סיכון; מודל "תקשורת בטוחה"; יצירת מערכות תומכות; ערכת תרגול לבית; חברות בקבוצה און ליין להמשך תרגול משותף 

מעוניינת?

photo-1465145177017-c5b156cd4d14.jpg
bottom of page