לגופו של עניין: הדרך לחיים בטוחים עוברת בגוף

בין אם אנחנו רגועים או מתוחים, הגוף שלנו משקף את מצבנו בכל רגע.


במצב בטוח הגוף שלנו רגוע, אנו מרגישים כשירים להתמודד עם מה שקורה, באופן כללי נעים לנו, טוב, יצירתי, ותומך. בשורה התחתונה - נשמח שהמצב הזה ימשיך.


במצב לא בטוח, לא נעים, או מסוכן, הגוף שלנו מכווץ, משנה טמפרטורה, רועד או לא יציב, לא נוח לנו.

בעבודה, עם החברים והמשפחה, בעולם הרגשי או במרחב הציבורי- כשבני אדם (ובעלי חיים) חשים פגיעות ואיום או עדים להם: הם מרגישים זאת בגוף. הגוף נדרך, הגוף נלחץ, הגוף מגיב או קופא, המוח הקטן, שאחראי בין השאר על תנועה ומערכת השרירים, נכנס לפעולה, לעיתים על חשבון המוח הקדמי.


בדיוק בגלל זה יש ערך מוסף לעבודה דרך הגוף והחיבור אליו: אנו עובדים כדי לוודא שבמקרי איום ופגיעות – ניתן יהיה להגיב יותר מהר וביותר קלות. אנו לומדים כיצד להשתמש בגוף ככלי לזיהוי מצבים; כיצד להיעזר בגוף להרגעה עצמית ולוויסות רגשי; כיצד להפעיל את הגוף כדי לתקשר, לתמוך, להרגיש; וגם, במקרי פגיעות קיצוניים של אלימות גופנית ומינית, כיצד להשתמש בגוף למטרות הגנה עצמית.

קל לדבר על דברים ולהכניס אותם למודעות, קשה יותר לתרגם זאת לפעולה בזמן אמת. היתרון של שימוש בגוף הוא שאנחנו לא רק מדברים על שינוי, אנחנו גם עושים וחווים אותו.

האפקטיביות של העבודה שלנו נובעת מכך שכששינוי של דפוסים, תחושות ומצבים עובר דרך הגוף הוא מוטמע ומוטבע והופך לשינוי המחזיק מעמד לאורך זמן.

אנו פועלים דרך למידה מבוססת גוף ועל בסיסה עובדים עם מערכות רגשיות, קוגנטיביות, מילוליות והתנהגותיות ליצירת שינוי בר קיימא של דפוסים.


זוהי שיטת עבודה יוצאת דופן, שתואמת למחקרים חדשנים ומבטיחים בתחום שינוי התנהגות, חוסן רגשי והתמודדות עם אלימות.


ליצירת קשר:             

safe.betach@gmail.com                   

972-505786600+

 

 

ירושלים: רחוב גלעדי 10, ירושלים     

תל אביב: שדרות ירושלים 46, תל אביב 

רחובות: רחוב היהלום 43, רחובות

כל הזכויות שמורות © תנועה בטוחה 2018-2020 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube