תנועה בטוחה" לנשים"

להשתמש במה שחזק בגוף ובאופי, כדי להתמודד עם איומים יומיומיים בחיים של נשים

"לעצור את הסרט" של אלימות כלפי נשים

כשאמרו "אלימות כלפי נשים" בעבר, חשבו על אלימות פיזית או מינית. כיום, אנחנו כבר יודעות שזה הרבה יותר מזה. אלימות מגדרית כוללת הטרדות מיניות, חיזור טורדני, אלימות רגשית וכלכלית, מגע לא רצוי, מצבים חוצי גבולות למול גברים ומכרים.

 

כל המצבים האלו אינם "תמונת סטילס", של אגרוף או של צעקה. הם סרטי וידיאו, עם התחלה, אמצע וסוף, מצבים שמסלימים בהדרגה. הם יתחילו לפעמים עם מבט, התקרבות, שאלות, אמירות, מחמאות, אולי נסיון למגע מלטף או תמים, ומשם יתפתחו לרגעי אלימות יותר בוטה.

המטרה של התכניות שלנו היא לתרגל כישורים פשוטים ויעילים כדי לעצור את הסרט של מגוון סוגי איומים וסכנות, לגוף ולנפש, שנשים חוות ביומיום.

התרגול כולל טכניקות של הגנה עצמית משחררת לנשים: נוכחות, זיהוי סימני אזהרה, תקשורת "עוצרת" סרט, בריחה, בקשת עזרה, הגנה עצמית פיזית, שיתוף וקבלת תמיכה, הרגעה עצמית.

שיטת תרגול שהופכת תיאוריה לפעולה בזמן אמת

 

למה זה עובד? כי אצלנו התרגול נעשה במסגרת סימולציות של מצבים מהמציאות. תרגול בסימולציות מתרגם את ה"תיאוריה" של התמודדות עם הטרדות מגדריות לתגובה בזמן אמת. הגוף לומד לקפוא פחות ולפעול מהר יותר, גם במצבים מלחיצים ולא נעימים. 

כנשים, התרגול הזה מפגיש אותנו עם כוחות ומחסומים ייחודיים. לא פשוט לחקור לעומק את האיומים שניצבים בפנינו, או להשתמש בטכניקות שכנשים לא חונכנו להכיר. לכן אנחנו מייצרים סביבה שמעניקה תמיכה ומוטיבציה, ומלמדים טכניקות שמותאמות לחוזקות הגוף והנפש שלנו כנשים.  

כל זה מתרחש בתהליך הדרגתי, מותאם ובטוח, בצורה רגישה, מחזקת ותומכת, ותוך הענקת מקום לקצב, לצרכים, ולגבולות של כל אחת, ובהתבסס על החוזקות של כל תלמידה.

עם רקע במחקר, טיפול, חינוך ואמנויות הלחימה, וניסיון של למעלה מעשור, המומחיות שלנו ב"תנועה בטוחה: נפש שקטה בגוף מוגן" היא לעזור לכל אחת ללמוד כיצד "לעצור את הסרט" כמה שיותר מוקדם. 

מה עכשיו? תוכלי לפגוש אותנו בכמה דרכים:

לקרוא: ממש עכשיו, מול המסך, את יכולה לקרוא על הגנה עצמית משחררת, על אפקטיביות התרגול, על הצוות שלנו, ואת הפרסומים שלנו

להכיר: יחד עם חברות, קולגות, שכנות או בנות משפחה, תוכלי להכיר אותנו בהרצאה חווייתית און ליין, בסלון או באולם. נזהה יחד "סרטי אלימות" מהחיים שלכן, נלמד על הדינמיקה שלהם, ועל דרכים שונות לעצירתם. נשאל גם כיצד תרבות, חינוך ופסיכולוגיה משפיעים על התגובות שלנו ביומיום.

לטעום: בסדנת יום לקבוצות, נתרגל מספר כלים של "הגנה עצמית משחררת", למול 2-3 מצבי איום מהיומיום של נשים. בחוויה קבוצתית, תוכלי להתנסות בשיטת התרגול המיוחדת שלנו, ולראות איך זה מרגיש לך.

ללמוד: תוכלי להירשם לאחת מהסדנאות המלאות שלנו לנשים, ו/או לארגן קבוצה משלך. בסדנא תמצאי את ארגז הכלים המלא:

טכניקות להתמודדות עם שמונה סוגי התקיפה הפיזית והמינית הנפוצות ביותר כלפי נשים; כישורים לעצירת ארבעת סוגי האיומים וההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים במרחב הציבורי; מיומנויות תגובה לארבעת סוגי ההטרדות הנפוצים ביותר כלפי נשים מצד מכרים; כלים להרגעה עצמית בזמני לחץ ואיום; סכמה לקביעת רמת סיכון; מודל "תקשורת בטוחה"; יצירת מערכות תומכות; ערכת תרגול לבית; חברות בקבוצה און ליין להמשך תרגול משותף 

למי זה מתאים?  

​הסדנא תתאים לך במיוחד אם את עסוקה באחד או יותר מהתחומים הבאים:

 

​מדיטציה ומיינדפולנס: תוכלי להיעזר בכלים שאת מכירה כדי לזהות ולהגיב לאיומים

​מגדר ופמיניזם - תוכלי להשתמש בידע שלך להבין את הקשר בין מגדר למצבי איום יומיומיים ובין מגדר לשינוי  

גוף - נפש: תגלי מקום נוסף בו הקשר בין הגוף והנפש משפיע על ההתנהלות שלנו במצבים מסוימים ועל הדרכים לשינוי מצב

אמניות לחימה: תוכלו להוסיף לידע הגופני שלכן כישורים שיעזרו לכן במצבים מאיימים בהם הגנה פיזית מתאימה פחות: השתקות, הקטנות, הטרדות וחציית גבולות בחיי היומיום

 

​אסרטיביות והשמעת קול: הרבה נשים מוצאות בסדנא את המקום לאמץ צורת תקשורת חדשה וסמכותית, ולהשמיע את הקול שלהן במצבים בהם קודם היו שותקות  

 

תחושות פחד ואיום במרחב הציבורי: הסדנא שלנו תעזור לך להבין לעומק את המצבים,

ולתרגל כישורים לעצירה שלהם  

 

​מתמודדת עם פוסט טראומה: הסדנא הוכחה כמסייעת בשלבים מסוימים בתהליך ההחלמה. באם את חיה עם תסמינים של תסמונת פוסט טראומטית, ניתן להשתלב בסדנא אם את נמצאת בטיפול אישי, ולאחר תהליך התייעצות. 

ליצירת קשר:             

safe.betach@gmail.com                   

972-505786600+

 

 

ירושלים: רחוב גלעדי 10, ירושלים     

תל אביב: שדרות ירושלים 46, תל אביב 

רחובות: רחוב היהלום 43, רחובות

כל הזכויות שמורות © תנועה בטוחה 2018-2020 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube